English

خبر شماره ۱۰۳۶

خبر شماره ۱۰۳۶

کارگاه منطقه ای اخلاق در انتشار آثار پژوهشی در دانشگاه علوم پزشکی کردستان برگزار شد.

مشاهده: ۷۷۳     انتشار: ۱۳۹۷/۸/۶

کارگاه منطقه ای اخلاق در انتشار آثار پژوهشی روز پنج شنبه 1397/7/26 در معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کردستان برگزار شد. در این کارگاه نمایندگان دانشگاه های علوم پزشکی کلان منطقه (کرمانشاه، همدان، ایلام، کردستان، اسدآباد) و اعضای کمیته اخلاق دانشگاه کردستان حضور داشتند. در ابتدای کارگاه دکتر نصیری کالمرزی ضمن خوش آمدگویی به حاضرین به بیان مقدمه و اهداف کارگاه پرداختند. سپس دکتر شمسی گوشکی دبیر کمیته ملی اخلاق و دکتر باقری به ارائه مطالب پراختند. دکتر شمسی در ابتدای سخنان خود با بیان اینکه در حوزه اخلاق در پژوهشی با حضور نخبگان دانشگاه ها می توان کارهای جدی را درجهت حفاظت از ساحت علم انجام داد، اضافه کردند مهمترین مشکل پژوهش های کشور این است که هنوز پژوهش در کشور به روال استاندارد انجام نمی شود. ایشان همچنین گفتند که  دانشگاه های علوم پزشکی به عنوان متولیان سلامت منطقه، باید جایگاه خود را تعریف کنند و طرح های تحقیقاتی را در جهت رفع مشکلات سلامت منطقه طراحی و اجرا کنند. در ادامه کارگاه دکتر باقری به بیان مطالبی در خصوص تخلفات رایج در انتشار آثار پژوهشی (علی الخصوص مقاله نویسی) پرداختند و شرایط نویسندگی در مقاله را تشریح کردند. بعداز ظهر نیز کارگاه با بیان مصادیق تخلفات در انتشار آثار پژوهشی و پاسخ به سوالات شرکت کنندگان به اتمام رسید. پس از پایان کارگاه به شرکت کنندگان، گواهی شرکت در کارگاه ارائه شد.

 

تماس با ما

تلفن: ۸۱۴۵۵۶۱۸-۰۲۱
ایمیل: ethics@behdasht.gov.ir
گذاشتن پیغام: فرم

تهران- شهرک قدس (غرب)- بین فلامک جنوبی و زرافشان، خیابان سیمای ایران- ستاد مرکزی وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی، بلوک A، طبقه سیزدهم

آمار وب سایت

توجه

کلیه حقوق این وب سایت متعلق کمیته ملی اخلاق معاونت تحقیقات و فنآوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است و هرگونه استفاده از محتوای این سایت با ذکر منبع بلامانع است. ارجاع به طرح‌های پژوهشی و پایان‌ها باید قالب استاندارد علمی انجام شود.