English

خبر شماره ۱۰۵۰

خبر شماره ۱۰۵۰

شانزدهمین جلسه‌ی کمیته‌ی ملی اخلاق در پژوهش‌های زیست پزشکی برگزار شد.

مشاهده: ۵۳۵     انتشار: ۱۳۹۸/۱/۲۰

شانزدهمین جلسه‌ی کمیته‌ی ملی اخلاق در پژوهش‌های زیست پزشکی با ساختار جدید، در روز سه‌شنبه مورخ 1398.1.20 با حضور معاون محترم تحقیقات و فناوری، دبیر، سایر اعضای محترم کمیته و نمایندگان اداره کل تجهیزات پزشکی در معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت تشکیل شد. در این جلسه گزارش کوتاهی از وضعیت پرتال و سامانه ملی اخلاق در پژوهش ارائه گردید.

در ادامه جلسه، موضوع بازبینی برخی سیاست‌های پژوهشی در جهت ارتقاء رعایت استانداردهای اخلاق در پژوهش‌های علوم  پزشکی در جمهوری اسلامی ایران مطرح و درخصوص آن بحث و تبادل نظر شد.

دستورالعمل بررسی پروتکل مطالعات بالینی مربوط به تجهیزات پزشکی متقاضی صدور مجوز با حضور معاون و رئیس واحد تحقیق و توسعه اداره کل تجهیزات پزشکی مطرح و درخصوص آن بحث و تصمیم گیری شد و این دستورالعمل مورد تایید کلیه اعضای کمیته قرار گرفت و مقرر شد جهت اجرا به کلیه دانشگاه ­ها، دانشکده­ ها و مراکز پژوهشی ذیربط ابلاغ گردد.

دو طرح تحقیقاتی جهت دریافت مجوز اجرا با هزینه اخذ شده از بیمار نیز مطرح و درخصوص آن­ ها تصمیم­ گیری شد.

 

تماس با ما

تلفن: ۸۱۴۵۵۶۱۸-۰۲۱
ایمیل: ethics@behdasht.gov.ir
گذاشتن پیغام: فرم

تهران- شهرک قدس (غرب)- بین فلامک جنوبی و زرافشان، خیابان سیمای ایران- ستاد مرکزی وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی، بلوک A، طبقه سیزدهم

آمار وب سایت

توجه

کلیه حقوق این وب سایت متعلق کمیته ملی اخلاق معاونت تحقیقات و فنآوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است و هرگونه استفاده از محتوای این سایت با ذکر منبع بلامانع است. ارجاع به طرح‌های پژوهشی و پایان‌ها باید قالب استاندارد علمی انجام شود.