English

خبر شماره ۱۰۶۰

خبر شماره ۱۰۶۰

امکان استفاده رایگان از نرم‌افزارهای شبیه‌ساز فیزیولوژی Virtual Physiology

مشاهده: ۴۳۶     انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۷

در حال حاضر نرم‌افزارهای شبیه‌ساز زیادی به منظور جایگزینی حیوانات آزمایشگاهی در امر آموزش و پژوهش ساخته شده و مورد استفاده قرار می گیرند. از این موارد می توان به نرم‌افزارهای شبیه‌ساز فیزیولوژی Virtual Physiology اشاره کرد که در انستیتوی فیزیولوژی دانشکده فنی و بیوتکنولوژی دانشگاه Philipps در کشور آلمان تهیه شده‌ و بسیاری از دانشگاه‌های معتبر جهان از آن ها استفاده می کنند.

این نرم افزارها شامل برنامه های زیر می باشند:

SimVessel (فارماکولوژی)

SimNerve (فیزیولوژی)

SimNeuron

SimHeart(فارماکولوژی)

SimMuscle(فیزیولوژی)

با توجه به هماهنگی های انجام شده، اساتید محترم و مسؤولین آموزشی و پژوهشی دانشگاه‌ها تا آخر ماه میلادی جاری فرصت دارند که این شبیه‌سازها را بررسی کرده و در صورت تمایل به استفاده رایگان از آن‌ها، با پروفسور براون سازنده این شبیه‌سازها از طریق ایمیل به آدرس braun@uni-marburg.de ، braun@staff.uni-marburg.de تماس حاصل کنند.

توجه: نمونه برنامه ها در فایل پیوست قابل مشاهده می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت زیر مراجعه فرمایید:

www.virtual-physiology.com


تماس با ما

تلفن: ۸۱۴۵۵۶۱۸-۰۲۱
ایمیل: ethics@behdasht.gov.ir
گذاشتن پیغام: فرم

تهران- شهرک قدس (غرب)- بین فلامک جنوبی و زرافشان، خیابان سیمای ایران- ستاد مرکزی وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی، بلوک A، طبقه سیزدهم

آمار وب سایت

توجه

کلیه حقوق این وب سایت متعلق کمیته ملی اخلاق معاونت تحقیقات و فنآوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است و هرگونه استفاده از محتوای این سایت با ذکر منبع بلامانع است. ارجاع به طرح‌های پژوهشی و پایان‌ها باید قالب استاندارد علمی انجام شود.